17.5.2017

Türkiye Diyanet Vakfı tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Tekirdağ’da düzenlendi.

Türkiye Diyanet Vakfının yurt içi ve yurt dışında yürüttüğü eğitim, kültür, yardım, kurban, ramazan yurt, cami ve kurs hizmetleri gibi çeşitli faaliyetleri hakkında düzenlenen tanıtım toplantısı Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Tekirdağ’da görev yapan din görevlilerinin katılımıyla yapılan programda bilgilendirme sunumu gerçekleştiren TDV Şube Hizmetleri Müdürü Yavuz Kocamış, TDV’nin Türkiye ve dünya çapında yapmış olduğu faaliyetlerle uluslararası bir iyilik hareketi olduğunu ifade etti.

Kocamış, ‘Bundan 42 yıl önce TDV Türkiye’nin yerel dinamiklerine göre ülkemizin sıkıntılarına çözüm bulmak için kurulmuşken, bugüne gelindiğinde ülkemizde hizmet verdiği gibi yedi kıtada umut olmayı hizmet vermeyi hedefleyen ve bunu gerçekleştiren bir kurum olmuştur.’ dedi.

Türkiye’de 1000 şubesiyle dünyanın 135 ülkesinde çalışmalar gerçekleştirdiğini belirten Kocamış, 42 yıllık geçmişi olan Türkiye Diyanet Vakfı’nın bugüne gelmesinde din görevlilerinin yapmış olduğu çalışmaların büyük önem taşıdığını söyledi.